ESTCube-1 Meeskond Külastas Brandner PCB-d

 

Augusti  teisel  nädalal külastas ESTcube rahvusvaheline meeskond Brandner PCB  tehast.  ESTcube meeskonna külaskäigu eesmärk oli tutvuda tehasega, kus on tudengite ettevalmistatud jooniste järgi toodetud kõik Eesti esimese satelliidi pardal kosmosesse viidud trükkplaadid.

ESTcube’i programmi juhi Mart Noorma hinnangul on koht, kus tudengite meeskonna peades valminud skeemid füüsilisse vormi valatakse, ütlemata tähtis. „Satelliidi tarvis trükkplaatide firmade seast valikut tehes langes valik Brandner PCB kasuks nende pakutud töökiiruse ja kvaliteedi tõttu“, selgitas ta. Brandner PCB on Noorma hinnangul näidanud end parimast küljest, eriti viimastel nädalatel enne satelliidi valmimist, kui uusi trükkplaate oli tihti vaja loetud tundide jooksul.

Tudengisatelliidi meeskonnale jättis ringkäik ettevõttes sedavõrd hea mulje, et nad soovivad teha koostööd ka edaspidi.  Koostöö hõlmab lisaks trükkplaatide valmistamsele ka seda, et Brandneri peatehnoloog jagab tulevikus oma teadmisi loengute raames tudengitele ja tudengid saavad võimaluse tulla Brandner PCB tehasesse praktikale. /allikas Järva Teataja